Skoči na glavno vsebino

Ali se še spomnite Grimmove pravljice z naslovom Pepelka? Tokrat smo si jo lahko na šoli ogledali v obliki glasbene pravljice.

V sredo, 22. 5. 2024, so učenci dramskega krožka, v sodelovanju z otroškim in mladinskim pevskim zborom ter učenci prve in druge triade, uprizorili glasbeno pravljico z naslovom Pepelka. Pravljica ni bila predstavljena prav na klasičen način, saj je bila namenjena, da se gledalci zabavajo. Učencem je odlično uspelo iz publike spraviti smeh in dobro voljo. Poleg igralcev so za dobro vzdušje poskrbeli tudi pevci in plesalci, ki so vse zbrane navdušili z izborom pesmi, od ljudske Pojdmo na Štajersko do novejših slovenskih skladb, kot sta Nebesa in Malo malo. Učenci prve triade pa so pokazali, da se znajo tudi oni zavrteti v ritmu valčka.

Telovadnica osnovne šole je bila polna gledalcev, ki so vse nastopajoče nagradili z bučnim aplavzom.

Prisrčna hvala vsem, ki ste z obiskom prispevali v naš šolski sklad. Zbrali smo 450 €.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v spletni galeriji.

Dostopnost