Skoči na glavno vsebino

Po deževni noči nas je pozdravilo jasno in prijetno toplo jutro. Dopoldan smo pridno nabirali plavalno znanje pod taktirko plavalnih učiteljev Roka in Tomaža, popoldan pa smo se izpopolnjevali na naravoslovnem področju. Imeli smo pravi »mini« tečaj prve pomoči. Sedaj že vemo, kako zaustaviti krvavitve in oskrbeti manjše rane. Prava poslastica dneva pa nas je čakala zvečer. To je bila predstavitev cerkljanskih laufarjev v prostorih društva Laufarska družina. Laufarji so  tradicionalne pustne maske, ki domujejo v Cerknem. Ali ste vedeli, da laufarska družina šteje kar 25 članov? Vsak lik ima svoje ime in veliko jih znamo že našteti, še zlasti, če pokukamo na vrata naših sob: Ta kažuhav, Ta smrikav, Ta slamnat, Pust, Marjetica… Nekomu izmed nas je pripadla ta čast, da si je nadel pustni kostum in masko Ta divjega.

Po pestrem dnevu sta sledila še prhanje in priprava na spanje, nato pa smo se v objemu današnjih doživetij predali spancu.

GALERIJA

Dostopnost