Skoči na glavno vsebino

V petek, 27. 9. 2019, so se učenke Zara Sanda iz 7.r, Karin Rustja iz 8.r in Pika Laura Vodopivec iz 9.r udeležile 29. Likovnega ex tempore, ki ga že tradicionalno vsako leto prireja OŠ Šempas.

Na ex temporu so sodelovale številne osnovne in srednje šole severno primorske regije in zamejstva, šole s prilagojenim programom ter centri za usposabljanje invalidne mladine. Letošnja tema je bila “Trajnostni način življenja”. Program se je pričel s pozdravnim nagovorom ga. ravnateljice OŠ Šempas in učiteljice likovne umetnosti Lilijane Zalesjak Gerlica, organizatorke ex tempore. Sledil je kratek glasbeni program, po katerem smo si z učenkami ogledale kraj in njegovo arhitekturo. Učenke so si izbrale primeren kotiček in pričele ustvarjati.

Vzdušje je bilo prežeto s prijetnim druženjem mladih umetnikov in sproščenim ustvarjanjem. Nastali so čudoviti izdelki v slikarski tehniki. Po končanem delu smo se vrnile v OŠ Šempas, kjer smo izdelke razstavili.

Mentorica Petra Zorn

GALERIJA

Dostopnost