Jesen je tisti čas, ko pride »teta Jesen« med nas.

V ponedeljek,  23. septembra nas je obiskala teta Jesen. Zaradi slabega vremena se je dogodek tudi letos odvijal v prostorih vrtca. Otroci iz vseh skupin so se zbrali pri skupini »Oblačkov« in nestrpno čakali na njen prihod. Glasno so jo klicali »teta Jesen« in res je prišla. Listkov še ni začela barvati, prinesla pa  je polno košaro plodov iz gozda, vrta in sadovnjaka. Skupaj smo prepoznavali plodove in aktivno sodelovali v pogovoru. V zahvalo za obisk so otroci teti Jeseni zapeli jesenske pesmi. Od tetke Jeseni smo se lepo poslovili in se dogovorili, da se drugo leto ob istem času zopet srečamo. Druženje smo nadaljevali v dveh skupinah – Oblački in Lunice skupaj ter Sončki in Zvezdice skupaj. Posladkali smo se z jesenskim sadjem, ki ga je prinesla teta Jesen in rajali ob plesni glasbi. Želimo si, da bi nam bilo vreme prihodnje leto bolj naklonjeno.