Skoči na glavno vsebino

V petek, 15.11. so učenci 4. razreda spoznali učence iz Zagraja. Povabili so nas, kakor tudi učence iz Pogerzdorfa, da bi skupaj praznovali dan miru. S šolo iz Zagraja smo že več let pobrateni, tako da skoraj vsako leto poteka druženje med učenci.

Sprejeli so nas s pesmijo Sul treno di frontiera ( Na vlaku čez mejo), ki so jo zapeli v vseh treh jezikih. Po uradnem delu sprejema, smo učencem iz Italije in Avstrije podarili zapestnico v znak prijateljstva. Naredili smo jo sami.

Ogledali smo si vojaške jarke iz prve svetovne vojne, ter poslušali kaj je nekdanji vojak napisal svojim domačim.

Kljub deževnemu vremenu, je bil dan zanimiv in poučen.

Veselimo se ponovnega druženja z njimi v spomladanskih dneh na naši šoli.

Učenci in učiteljica 4.r.

GALERIJA

Dostopnost