Mi ločujemo

V letošnjem šolskem letu se je tudi OŠ Branik priključila vsem, ki pridno ločujejo odpadke. To smo sicer počeli tudi do sedaj, a ne tako vestno.

Naša šola se je med poletjem dogovorila s podjetjem Komunala Nova Gorica o ločevanju odpadkov.

V želji po boljšem ločevanju nam je komunala že poleti ob šoli uredila ekološki otok.

Seveda je ločevanje odpadkov pomembna odločitev, tako ne preseneča, da se je Komunala Nova Gorica odločila podariti šoli enajst zabojnikov za ločevanje odpadkov. Zabojniki bodo v razredih, vanje pa bodo učenci odlagali embalažo. V prejšnjih letih smo ločevali le papir od ostalih odpadkov. Učenci so v ta namen sami naredili lične lesene zabojnike.

Zahvaljujemo se Komunali Nova Gorica. Hkrati pa se obvezujemo, da bomo res ločevali in tako prispevali k boljšemu jutri.

Karolina Vodopivec, Iza Breški Čoklc

mentorica Marina Troha