Skoči na glavno vsebino

Učenci 6. in 7. razreda smo v četrtek, 28. 9., obiskali Festival znanosti v Novi Gorici na temo Zemlja in evolucija ter Zakaj kače nimajo nog in druge dogodivščine evolucije. Izvedeli smo veliko novega o kuščarjih, kačah, žuželkah in tako pobožali kačo udava, v naročju pestovali bradato agamo, v rokah pa držali madagaskarskega sikajočega ščurka in zofoba. Polega tega smo z interaktivnimi posnetki in različnimi dejavnostmi spoznavali razvoj Zemlje in življenja na njej.

Sedmošolci smo kasneje obiskali knjižnico v okviru projekta Rastem s knjigo in prejeli vsak svojo knjigo z naslovom Modri otok. Šestošolci pa smo šli v mizarski muzej v Solkan, kjer nam je gospod Jožef predstavil muzejsko zbirko starih predmetov in povedal veliko zanimivega.

Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Dostopnost