Skoči na glavno vsebino

V petek, 17. 11. 2023, smo v vrtcu »Rastja« Branik, obeležili »Tradicionalni slovenski zajtrk«, ki je glavni dogodek dneva slovenske hrane. V okviru tega projekta, ki ga izvajamo že vrsto let, smo se v vrtcu pogovarjali o izvoru hrane, o pomenu slovenske lokalno pridelane hrane, o pomenu zajtrka za zdravje, poslušali in prepevali smo tematske pesmi, likovno ustvarjali (pogrinjki, lutke, …) in tudi pekli kruh, saj je bil letošnji slogan »Kruh za zajtrk – super dan«. Zato smo poseben namen posvetili prav žitu in samemu kruhu. V ta namen smo še posebej lepo okrasili mizo in tako naredili zajtrk bolj slavnosten. Spoznali in jedli smo glavne sestavine tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki so: kruh, maslo, med, mleko in jabolka.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v spletni galeriji.

Dostopnost