Skoči na glavno vsebino

V sredo, 24. 4. 2024, smo se z učenci 6. razreda odpravili na kulturni dan po Gorici. Na goriškem gradu nas je pričakal vodič Alessandro Qunzi, ki nas je popeljal skozi zgodovino mesta. Poleg omenjenega gradu, smo si ogledali še cerkev Sv. Duha, Stolnico in znameniti Raštel. Ker je bilo vreme sprva deževno, smo se okrepčali v prostorih Katoliške knjigarne, nato pa smo pot nadaljevali po starem mestnem jedru. Sprehodili smo se mimo mestne občine, čez travnik, pa vse do kipa Janeza Nepomuka, kjer nas je vodič podučil, da pod cesto teče reka Korn.

Ogled smo zaključili z obiskom Muzeja, kjer smo si ogledali slike, ki so last grofice Karoline iz rodbine Lanthieri. Čeprav je bilo vreme sprva deževno, nas je na koncu ogrelo tudi sonce, česar smo se zares razveselili.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v Galeriji.

Dostopnost