Skoči na glavno vsebino

Oblački so se po mirni noči, zbudili polni energije, v lepo sončno jutro. Po umivanju in preoblačenju smo se odpravili na obalo, kjer smo se raztegnili in opravili jutranjo telovadbo. Nato smo odšli na obilen samopostrežni zajtrk, kjer smo si nabrali moči za dan, ki je bil pred nami. Po zajtrku smo se malo podružili in obudili spomin na včerajšnji izlet v Koper, ki smo ga tudi likovno upodobili. Ob 10.30 nas je pred našim domom že čakala animatorka Zala, ki je otroke odpeljala v čarobni gozdiček, kjer se nahaja tudi domovanje škratka Rtička. Tam so mu otroci iz naravnega materiala izdelali letalo, s katerim bo lahko znova poletel. Čas na Debelem Rtiču res hitro mine, saj nas je že čakalo kosilo. Po kosilu smo se odpravili na morsko obalo, kjer smo iskali najrazličnejše živali, rastline, školjke, …V tem času smo se na obali družili s študenti Pedagoške fakultete iz Ljubljane, s katerimi smo delili ulov, oni pa so nam v zameno povedali veliko zanimivih stvari. Med drugem smo spoznali male živalice iz vrst rakov, ki se imenujejo žive kroglice in si ogledali morsko klobaso. Na obali smo pustili tudi svoj pečat, saj smo z vodenimi barvicami pobarvali kamenčke in tam ustvarili pravi mozaik. Prišel je čas malice. Po malici smo odšli na sprehod po trim stezi, nato pa smo se še sprostili na igralih. Sledila je večerja in igra z žogami na nogometnem igrišču. Ob sončnem zahodu smo se podali na težko pričakovan nočni sprehod. V sloju lučk in družbi netopirjev smo se sprehodili ob obali, skozi gozdiček in vse do našega doma. Sledilo je umivanje, večerna priprava na počitek in pravljica za lahko noč.

Dostopnost