OBVESTILO

Spoštovani straši!

Po navodilih Ministrstva za izobraževanje znanost in šport ter Nacionalnega inštituta za javno zdravje, se bo s  ponedeljkom, 1. 6. 2020, vzgojno-izobraževalno delo v  šoli odvijalo po ustaljenem urniku in splošno veljavnih normativih:

• v ponedeljek, 1. 6. 2020, za učence od 1. – 5. razreda ter 9. razreda,
  • v sredo, 3. 6. 2020,  pa se v šolske klopi vračajo še učenci od 6. – 8. razred.

Pomembno je, da v šolo prihajajo le zdravi otroci. Pri delu pa bomo še vedno upoštevali poostrene higienske standarde, ki jih je izdal NIJZ.

Veselimo se ponovne vrnitve vseh otrok v šolo.

Davorin Majhenič, ravnatelj

INFORMACIJE O POUKU ZA 9. RAZRED

SV ponedeljek, 25. 5. 2020, začenjamo z izvajanjem pouka za učence 9. razreda v prostorih šole.

V šolo prihajajo le zdravi učenci in zaposleni, brez znakov aktualnih okužb dihal (povišana telesna temperatura, kašelj, kihanje, izcedek iz nosu, bolečine v žrelu …).

Pouk bo potekal nekoliko drugače kot običajno, v skladu s priporočili NIJZ in MIZŠ, s poudsrki na ukrepih za zmanjševanje širjenja okužbe:

• upoštevanje varnostne razdalje (najmanj 1,5m);
  • umivanje in razkuževanje rok;
  • higiena kihanja in kašljanja;
  • uporaba zaščitnih mask za zaposlene, učence vozače (na avtobusu) in učence 9. razreda po hodniku;
  • stiki staršev s šolo in govorilne ure ostajajo preko elektronske pošte.

ORGANIZACIJA VZGOJNO-IZOBRAŽEVALNEGA DELA:

PRIHOD IN ODHOD IZ ŠOLE

Učenci prihajajo v šolo med 7.45 in 7.55. Učenci prihajajo in odhajajo skozi spodnji vhod.

Za parkiranje koles in koles z motorjem bo pripravljen prostor pri »računalnici«.

Učenci, ki pridejo v šolo z avtobusom ali s starši prav tako vstopajo skozi spodnji vhod (če učenca pripeljejo starši, ga pripeljejo na parkirišče pri spodnjem vhodu).

V šolo vstopajo le ZDRAVI učenci. Pri vhodu je dežurni učitelj, ki jih bo sprejel. Učenci si ob vstopu v šolo razkužijo roke, se preobujejo v hodniku pri hišniku (ne uporabljajo garderobnih omaric) in gredo v matično učilnico.

Učenci imajo v učilnici vnaprej določen in označen sedežni red.

Učenci »vozači« vstopajo na šolski avtobus z maskami in si ob vstopu v vozilo razkužijo roke.  Učenci se čim manj dotikajo katerihkoli površin v vozilu. Tudi ob odhodu iz šole vstopajo na avtobus z masko.

POUK

Pouk se prične ob 8. uri.

Učenci v prostorih šole nosijo masko, za katero poskrbijo sami. V razredu pri pouku maska ni obvezna.

S seboj MORAJO imeti učenci 1. DAN (25. 5. 2020) podpisano IZJAVO o zdravju otroka.

Učne pripomočke, zvezke in torbe učenci puščajo v šoli. Po presoji učitelja občasno nesejo lahko tudi domov.

Učitelji prezračijo učilnico vsako šolsko uro in večkrat opozarjajo učence na higieno rok, kihanja, kašljanja in upoštevanje varnostne razdalje.

Med odmori učenci ne zapuščajo učilnice, ampak imajo ves pouk v isti učilnici.

Dnevno imajo učenci v šoli 5 ur pouka, ostale obveznosti bodo imeli v obliki pouka na daljavo.

PREHRANA

Malica bo potekala v učilnici, obroki bodo pripravljeni porcijsko. Pred in po malici se razkužijo klopi. Učenci skrbijo za higieno rok in si posamično umijejo roke z vodo in milom.

Po pouku učenci brez prijavljenega kosila iz učilnice odidejo z maskami domov.

Učenci, ki imajo kosilo, si temeljito umijejo roke z milom in odidejo v jedilnico ob 12.45, nato odidejo domov (vozači počakajo prevoz v spodnji avli).

V upanju na prijeten zaključek osnovne šole, vas lepo pozdravljam,

Davorin Majhenič, ravnatelj

OBVESTILO ZA STARŠE

Spoštovani starši in učenci!

V ponedeljek, 18. 5. se spet začenja pouk  za učence prve triade. Da bo delo potekalo nemoteno vas prosimo, da si podrobno preberete to obvestilo.

• Šolska vrata se odpro ob 7.30. Starši skupaj z učenci prihajate v šolo pri zadnjem vhodu (pri šolskem igrišču). V tem času bo parkirišče pri tem vhodu namenjeno samo staršem. Pred vstopom pazite na varno razdaljo. Tam bo učenca sprejel dežurni učitelj. Usmeril jih bo do garderob (1. razred – učilnica 2. razreda , 2. razred  – učilnica 3. razreda3. razred – hodnik pred angleščino), kjer se bodo učenci na varni razdalji preobuli. V garderobnih prostorih si bodo temeljito umili roke in odšli v učilnice, kjer se bo izvajal pouk. Prvi razred bo v svoji učilnicidrugi razred se bo preselil v učilnico 4. razreda, tretji razred pa bo odšel  v pritličje, v učilnico angleščine. Starši in drugi spremljevalci v šolo ne vstopajo. Če želite kontakt z zaposlenimi, pozvonijo pri vhodnih vratih in počakajo.
  • Prosimo vas, da učenec v ponedeljek prinese izjavo, ki ste jo prejeli. Če doma nimate tiskalnika, lahko izjavo napišete po vzorcu kar lastnoročno. Brez nje učenec ne sme vstopiti v šolske prostore.
  • Zaposleni bomo na šoli pouk in druge aktivnosti izvajali v skladu z navodili NIJZ, ZRSŠ in MIZŠ. Učenci posameznih razredov se tako ne bodo srečevali, ločeni bodo tudi njihovi sanitarni prostori, prostor za rekreacijo na prostem in v času kosila. Šport se bo izvajal v telovadnici in zunaj. Tudi podaljšano bivanje se bo izvajalo ločeno po posameznih razredih.
  • Malico bodo učenci pojedli v razredu. Hrano jim bo prinašalo in delilo kuharsko osebje. Poskrbljeno bo tudi za čiščenje in razkuževanje površin, učilnice se bodo večkrat dnevno temeljito prezračile.
  • Učenci naj od doma ne prinašajo nobenih igrač.
  • Za odhod otroka v spremstvu staršev pozvonite pri vhodnih vratih ali pokličete na telefonsko številko  ob najavljeni uri odhoda, učitelj vam bo otroka pripeljal do vrat.
  • Vozni red:

• Avtobus po ustaljenem voznem redu
  • Kombi zjutraj: Šmarje – 7:15,  Zavino – 7:19, Spodnja Branica – 7:23, Pedrovo – 7:45
  • Kombi popoldne:  Pedrovo – 13:50, Spodnja Branica, Zavino, Šmarje – 14:20

Ravnatelj,  Davorin Majhenič