Skoči na glavno vsebino

Prebudili smo se v sončen dan, le tu pa tam so meglice še počivale na obronkih gozda. Po okusnem zajtrku smo se učiteljem Matejem odpravili na pastirsko dogodivščino. Najprej smo se ustavili pri škratovi hišici. Zapeli smo mu pesmico, pokukali skozi okno v njegov domek in nadaljevali pot do Bedančevega vikenda. Na žalost ga ni bilo, zato smo se sprehodili do lovske preže in si še z višine ogledali prečudovito pokrajino. Pot nas je nadalje vodila do pastirske kočice. Učitelj Matej se je potrudil in nam predstavil življenje pastirjev. Povedal nam je, kaj vse lahko pripravimo iz mleka. Preizkusili smo se tudi v pastirskih igrah. Malo pred kosilom smo se vrnili v dom. Po popoldanskem počitku je bilo na vrsti plezanje. Premagali smo strah, nekaterim pa je uspelo zlesti prav do vrha. Sledilo je še iskanje zaklada. Pravkar se pripravljamo za družabni večer. Škoda, da se jutri vračamo že domov.

Dodatek : Muca Copatarica nas je popeljala v Miževo deželo….

GALERIJA

Dostopnost