“Vseslovensko petje s srci”

Tudi naša šola se je 23. aprila pridružila dogodku “Vseslovensko petje s srci“.

Namen projekta je povezati Slovenke in Slovence doma in po svetu oziroma vse, ki živimo za kulturo in nam je mar za kulturno dediščino slovenskega naroda, da v skupnem prepevanju slovenskih pesmi izrazimo poklon slovenskemu jeziku, kulturi, tradiciji. Petje lahko povezuje vse generacije, vse družbene sloje doma in po svetu, krepi nacionalno pripadnost, razveseljuje, ustvarja boljše vzdušje zdravi, daje upanje, tolaži, … skupna misel dogodka je tudi, da začutimo radost, ljubezen, svobodo, srečo in mir v sebi. Pesem nas povezuje v najtežjih in najlepših trenutkih, petje samo pa ima pozitivne učinke na naše psihofizično stanje. Vsak s svojo energijo prispeva v dobrobit vseh, zgolj s tem, da uporabi svoj glas.

Utrinke si lahko pogledate v galeriji. Našemu skupnemu petju pa lahko prisluhnete na povezavi: https://video.arnes.si/watch/73463zvtn7x5

Nastop zborov in inštrumentalistov na gradu Rihemberk

V petek, 19. aprila, so šolski pevci in inštrumentalisti sodelovali na dogodku ob začetku nove sezone na gradu Rihemberk oziroma na dogodku Odprta vrata na gradu Rihemberk. Dogodek je vključeval kulturni program, lokalno tržnico z domačo ponudbo ter koncert kantavtorice Ditke. Kulturni program, na katerem so naši učenci nastopili s tremi glasbenimi točkami, je sledil strokovni konferenci projektnih partnerjev projekta LAS na temo »Prehod na sonaravno oskrbo s hrano«. Obiskovalci so bili deležni tudi igranega ogleda gradu, namenjenega družinam in odraslim. Nastop šolskih pevcev in inštrumentalistov z dvema zborovskima in eno inštrumentalno skladbo je obogatil grajsko dogajanje. Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Obisk dijakov tehniške gimnazije pri pouku fizike

V sredo, 17. 4. so nas obiskali dijaki tehniške gimnazije iz Nove Gorice pod mentorstvom Mirijam Pirc. Z učenci 8. razreda so obravnavali tlak in jim prikazali nekaj fizikalnih poizkusov.

Takih obiskov in predstavitev so učenci zelo veseli.

Nastop OPZ OŠ Branik

V sredo, 10. aprila, je otroški pevski zbor sodeloval na Reviji otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške 2024, z naslovom “Pesem je zaklad v duši“. Na koncertih, ki so potekali v Kulturnem domu Nova Gorica v treh dneh, je nastopilo 22 pevskih zborov goriške regije in zamejstva. Za klavirjem je naš zbor spremljal Blaž Pahor. Revija je bila strokovno vodena, zbore je pozorno poslušala zborovodkinja Marinka Šuštar. Po času covida (ko Revije v takšni obliki niso organizirali) ter lanski odpovedi sodelovanja zaradi bolezni, so prav vsi pevci zbora prvič zapeli v dvorani Novogoriškega kulturnega doma. Čestitke in pohvale našemu otroškemu zboru, ki je prvič  nastopil na Reviji zborov. Utrinke z nastopa si lahko ogledate v galeriji.

Prihajajoči dogodki