Skoči na glavno vsebino

Sedemnajsti september je DAN ZLATIH KNJIG in hkrati uradni začetek branja za bralno značko. Na ta dan se spominjamo rojstva in smrti priljubljenega mladinskega pisatelja Franceta Bevka. Dan zlatih knjig pa verjetno zaradi Bevkovega izreka, da je »dobra knjiga zlata knjiga«.

Na ta dan začenjajo osnovnošolci svoje popotovanje v svet branja.

Že kar nekaj let se na naši šoli 17. septembra bere. Beremo vsi, učenci in učitelji. Beremo istočasno, tako je bilo letos 3. šolsko uro na šoli vse tiho in potopljeno v svet črk, besed in tudi slik.

Učenci prvega razreda so prvič skupaj vstopili v knjižnico, kjer so se spoznali s prostorom, revijami, knjigami, ki si jih bodo kot učenci OŠ Branik lahko izposojali. Za spodbudo in lep vstop v svet branja pa jim je Društvo bralna značka Slovenije podarilo slikanico Svetlane Makarovič Škrat Kuzma dobi nagrado.

GALERIJA

Dostopnost