Skoči na glavno vsebino

Tako kot lansko leto, smo se tudi letos učenci od 1. do 3. razreda udeležili Mini olimpijade v Štanjelu.

Za uradni začetek se je vsak razred postavil v kolone. Najprej smo ob poslušanju himne gledali nošenje olimpijske bakle in zastave. Sledila je olimpijska zaprisega športnikov in nazadnje še govor župana. Nato se je vsak razred odpravil na svojo postajo in učenci so lahko pričeli z delom. Preizkusili so se v:

 

  • nogometu,
  • plesu,
  • rokometu,
  • košarki,
  • plezanju,
  • spretnostnem poligonu,
  • gimnastiki,
  •  pridno trenirali.

 

Ob zaključku dogodka, so učenci prejeli diplomo za udeležbo. Vsi zadovoljni in polni vtisov, smo se odpeljali nazaj v šolo ter razmišljali, pri kateremu športu bomo v letošnjem letu pridno trenirali.

Organizatorji želijo s projektom otrokom predstaviti možnost vpisa v različna športna društva ter jih seznaniti s promocijo olimpijskega gibanja. Moto, ki se ga držijo je »pomembno je sodelovati in ne zmagati«.

GALERIJA

Dostopnost