V torek, 8. 10. 2019 je potekal 10. mednarodni likovni ekstempore za učence osnovnih in srednjih šol ter umetniške gimnazije – likovne smeri v organizaciji Gimnazije Koper, z naslovom Valovi ustvarjalnosti v morju življenja.

Udeležila se ga je tudi naša učenka 9. razreda Pika Laura Vodopivec.

Letos na Gimnaziji Koper obeležujejo 20 let, odkar so v program Umetniška gimnazija vpisali prve dijake, zato je bilo kreativno srečanje mladih namenjeno predstavitvi nekaterih bivših dijakov umetniške gimnazije likovne smeri, ki so bili hkrati tudi mentorji na ekstemporu.

Udeležencem ex tempore so predstavili svojo likovno govorico in svoj domišljijski pogled.

Udeleženci ekstempora so našli miren kotiček v Kopru in ustvarjali v skupini z enim izmed predstavljenih umetnikov. Mladi ustvarjalci so se potopili v proces dela in nastali so osupljivi izdelki.

Zaključku ekstempora je sledila podelitev priznanj s krajšim kulturnim programom v atriju Gimnazije Koper. Najboljša likovna dela bodo razstavljena v atriju šole.