Skoči na glavno vsebino

Mesec september poteka v znamenju branja. Vsi se v tem mesecu vrnemo v šolske klopi in dobimo kup priporočil za delo v šolskem letu. Med njimi so tudi priporočila za branje. Vsi radi vidimo učenca, ki se rad vključi v debato, ki o določeni stvari že kaj ve. Razumemo pa tudi učence, ki neradi posegajo po knjigah. Razumemo jih, ne moremo pa jih kar pustiti, saj bodo tudi ti učenci nekoč rabili kaj prebrati, pa naj bodo npr. samo navodila za neko delo, za sestavljanje, popravljanje …

Prav zato je naša in naloga staršev, da učence, otroke spodbujamo k branju, k obiskovanju šolske knjižnice.

Danes smo na šoli vsi skupaj brali. Tako akcijo naredimo ob začetku branja za bralno značko – spominjamo se obletnic rojstva in smrti priljubljenega primorskega pisatelja Franceta Bevka – in aprila, ko se bralna značka zaključuje – rojstni dan danskega pravljičarja H. CH. Andersena.

Učenci so našli svoj prostor, se udobno namestili in se potopili v svet domišljije. Ob začetku ure smo se pogovorili, zakaj so izbrali ravno to knjigo, kaj jih je pritegnilo. Ob koncu ure smo jih povprašali o njihovem počutju,  kaj jim je ura pomenila.

V letošnjem letu smo za izhodišče Nacionalnega meseca skupnega branja 2022 vzeli misel irskega pisatelja in politika Richarda Steela, ki poudarja povezanost med umom in telesom, med gibanjem, športom in duševnim razvojem: »Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.«

»Športajmo«, da bomo poskrbeli za telo in berimo, da bomo poskrbeli za naše možgančke.

knjižničarka

Današnje utrinke si lahko ogledate v galeriji Dan zlatih knjig 2022

Dostopnost