Skoči na glavno vsebino

V torek, 11. 10. 2022, smo z učenci 8. in 9. razreda preživeli dan dejavnosti v Ljubljani. V Gallusovi dvorani Cankarjevega doma smo se udeležili simfonične matineje Glasbene mladine Slovenije z naslovom TOLKALA V ORKESTRU ali »Kaj bi orkester brez tolkal?« ter obiskali Banko Slovenije.

Koncert so oblikovali Orkester Slovenske filharmonije, Slovenski tolkalni projekt SToP, dirigent Simon Dvoršak in povezovalec Franci Krevh. Slišali smo skladbe iz različnih glasbenih obdobij in v katerih so skladatelji tolkalom namenili posebno vlogo. Ura poslušanja je ob sproščeni predstavitvi ter kratkih igralskih vložkih minila kot bi trenil.

V Banki Slovenije smo si ogledali njen lansko leto otvorjen muzej ter blagajno. Podarili so nam družabno igro Banktivity. Utrinke z dogodka si poglejte v naši galeriji.

Dostopnost