Skoči na glavno vsebino

Ob 8.00 smo startali iz šole. Vsi smo bili navdušeni. Učitelj je na avtobusu povedal pravila vedenja v hribih.

Ko smo prišli do izvira Hublja, smo se povzpeli na prvi vzpon. Ta ni bil zelo težak. Vsak naslednji pa je bil vedno bolj strm. Prišli smo do kamna s sliko hudiča. Tam smo se odpočili in pojedli energijski prigrizek. Pot smo nadaljevali do razgledne točke. Tam se je videla Ajdovščina in Logatec. Šli smo naprej in videli hiško v jami. Še malo in prišli smo do jame z zvezdico. Sklepali smo, da tja pozimi postavijo jaslice. Hodili smo naprej. Pot se ni in ni končala. Končno smo prišli do žiga za osvojen vrh. Tam je bila tudi bela hiška. Kmalu zatem smo prišli do Otliškega okna. Usedli smo se za leseno mizico in pojedli sendviče. Nato smo šli po stopnicah do velikega okna, ki nas je očaral s svojo velikostjo in pogledom na dolino. Učiteljica nam je povedala zgodbo, kako je nastalo Otliško okno. Legenda pravi, da je Otliško okno s svojim rogom ustvaril hudič, potem ko je neuspešno poskusil dvigniti Čaven, pod katerim se je skrival zaklad. Pri tem je padel in z rogom zaril v skalo ter tako naredil luknjo. Šli smo še do kamnitega polža. Zraven polža je bila tudi piramida iz kamenja. Nato smo se odpravili nazaj v dolino.

Naše občutke ob prehojeni poti in osvojenem vrhu smo naslednji dan zapisali svojim učiteljem. Lahko si jih preberete tukaj.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v GALERIJI.

učenki 4. razreda Katarina in Tara

Dostopnost