Skoči na glavno vsebino

Mednarodni mesec šolskih knjižnic

Knjižničarji po vsem svetu so ga prvič praznovali leta 1999, in sicer na četrti ponedeljek v oktobru. V Sloveniji smo k praznovanju pristopili leta 2007.

Dejavnosti, ki obeležujejo mesec oktober, na bi potekale celo šolsko leto. Z učenci obiskujemo knjižnico, si izposojamo knjige, se o njih pogovarjamo … K akciji smo letos pristopili že septembra, ko smo organizirali uro skupnega branja.

V oktobru smo se aktivno vključili v dogodke, ki jih organizira NUK. S posameznimi razredi smo se odločili likovno ustvarjati na temo šolskih knjižnic.

Prvošolčki so tako ilustrirali knjižno polico s svojimi najljubšimi knjigami. Drugošolci so iz tršega papirja oblikovali naglavne maske, s pomočjo katerih so uprizorili krajšo predstavo po knjigi Gregorja Viteza Zrcalce. Učenci so se v manjših skupinah predstavili sošolcem. Šestošolci so izdelovali knjižne kazalke. Nastali so zelo zanimivi izdelki.

Naše izdelke smo fotografirali in dejavnosti ter fotografije poslali na Sekcijo šolskih knjižnic v Ljubljano.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v naši galeriji.

Dostopnost