Skoči na glavno vsebino

V sredo, 14. 12. 2022, smo učenci, ki obiskujemo interesno dejavnost šolski vrt, pripravili »solatni piknik«. Na našem vrtu so nas čakale velike zelene glave solate Posavke, ki smo jih posadili že v oktobru in zanje pridno skrbeli. Vsi vrtičkarji smo z učiteljicama skupaj odšli na vrt. Starejši učenci so solato nabrali. Naredili smo skupinsko fotografijo, saj smo bili ponosni na naš pridelek. V učilnici gospodinjstva smo si delo razdelili. Najprej smo po skupinah solato očistili, nato pa še oprali. Solato smo okisali, nekaj pa smo je pustili neokisane, saj so naši okusi zelo različni. V tem času je iz peči zadišalo po pečenem kruhu, skuhala so se tudi jajčka. Dekorirali smo zvezdnati sir in orehe. Ko je bilo vse pripravljeno, smo si privoščili pravi slastni »solatni piknik«. Naslednji dan smo se ponovno zbrali vsi vrtičkarji in prejeli ravnateljevo pohvalo. Veselimo se nadaljnjega dela in novih pridelkov na našem vrtu.

V galeriji vas čaka nekaj utrinkov z našega vrta in solatnega piknika. Poglejte si jih.

Vrtičkarji in učiteljici Orjana Žvanut in Jožica Randl Marc

Dostopnost