Skoči na glavno vsebino

V spomladanskem sklopu knjižnih ugank smo pozornost namenili dvema stvarema, in sicer spomladanskim prazničnim dnem in delom Ivana Tavčarja.

Učenci 2.-4. razreda so v knjigi Slovenski prazniki – prepodimo zimo spoznali tri praznične dni: gregorjevo, 8. marec in dan žena. Ob teh so se seznanili z običaji in prebrali krajše zgodbice, ki so jih zanje napisali znani slovenski pisatelji.

Knjižno uganko je reševalo 15 učencev, izžrebali pa smo učenko, Rebeko Krasniqi, učenko 2. razreda.

Ker obeležujemo letos 100-letnico smrti Ivana Tavčarja, umrl je leta 1923, so se vprašanja nanašala na pisateljeva dela. Učenci 5.-9. razreda so podatke lahko poiskali v knjigah Slovensko slovstvo skozi stoletja ali Slovenski književniki.

Na tej stopnji je reševalo uganko 7 učencev, srečni izžrebanec je Rok Mihelj, učenec 5. razreda.

Vsem udeležencem čestitam za sodelovanje, nagrajencem pa za nagrade, ki so tokrat pisala.

knjižničarka

Dostopnost