Skoči na glavno vsebino

Frajerji nosimo čelado!

S petošolci smo že nekaj tednov trdno v delu projekta Varno na kolesu, ki smo vam ga predstavili v eni izmed prejšnjih objav. Tokratna objava pa je namenjena pomenu nošenja kolesarske čelade pri vožnji s kolesom. Učenci 5. razreda so združili moči s četrtošolci, ki so, zanimivo, ravno v obdobju učenja teoretičnega dela kolesarskega izpita. Z močno voljo jim je uspelo na različne načine predstaviti slogan Frajerji nosimo čelado.

Uspešno so izpeljali naslednje aktivnosti in dejavnosti:

– oblikovanje in izdelava stripa z naslovom Frajerji nosimo čelado;

– likovno ustvarjanje: izdelava kolesarske čelade s tehniko kaširanja balona;

– ogled kolesarske dirke za Veliko nagrado Nove Gorice in Vipavske doline;

– izvedba promocijskega videa, v kateri so sodelovali svetovno znani kolesarji iz ekipe Jayco Alula z Lukom Mezgecem na čelu.

Kolaž vseh dejavnosti si lahko ogledate v zanimivem videu na povezavi: FRAJERJI NOSIMO ČELADO! (arnes.si)

Marko Curk

Dostopnost