Skoči na glavno vsebino

17. 5. 2023 je potekal na Vrhniki predizbor za Župančičevo frulico.

Župančičeva frulica je literarni natečaj za mlade pesnike, deklamatorje in pripovedovalce. Na nivoju osnovne šole se natečaja lahko udeležijo mladi pesniki (tretje triletje in deklamatorji (drugo triletje). Mladi deklamatorji so letos izbirali med hudomušnimi pesmimi iz zbirke Babica za lahko noč, avtorja Vinka Mӧderndorferja.

Tudi na naši šoli se je zbralo kar lepo število deklamatorjev. Posneli smo njihove deklamacije in te poslali organizatorjem. Izmed vseh je komisija (tričlanska) izbrala Robin Lili Hudej in Tristana Bizjaka, učenca 5. razreda.

Oba sta na Vrhniki lepo predstavljala našo šolo, za kar jima čestitamo. Za nas sta že zmagovalca, saj sta se uspela med 210 prijavljenimi uvrstiti med prvih 74. Na podrobnejše rezultate pa bomo počakali.

Marina Troha

Dostopnost