Skoči na glavno vsebino

Gibalna pesmica »Si že videl kdaj, pingvina piti čaj?« je bila le ena od stvari, ki so jo drugošolci prinesli domov  iz šole v naravi v CŠOD Prvine, kjer so bili od 18. do 20. septembra 2023.

Večino časa so preživeli v gozdu, kjer so spoznavali gozd kot življenjski prostor, ga raziskovali, gradili bivak in srednjeveško trdnjavo s čisto pravo zastavo, grbom in imenom. Ni jim manjkalo poguma, ko so se, s svetilko v roki, znašli v vlogi lovcev in odšli na nočni lov na učitelja v bližnjem gozdu  ter se preizkusili v plezanju na drevo, kjer so z višine osmih metrov navdušeno pomahali sošolcem in sošolkam spodaj. Na pohodu do Čemšeniške planine so spoznavali regijo Zasavje, poiskali goro Kum ali kot ji rečejo domačini –  »zasavski Triglav« ter v daljavi videli trboveljski dimnik.  Manjkati ni smel niti čarobni taborni ogenj, ki je s pomočjo čarobnih besed izpolnjeval želje. Vrnili so se tudi v preteklost. Spoznali so, da so na tem območju  rudarji kopali rjavi premog ter prav poseben običaj, ki so ga rudarji izvajali – metanje škornja čez ramo v voziček za premog ali »hunt«. To naj bi jim prinašalo srečo, zato so še sami vrgli škorenj ali dva. Zvečer ni smela manjkati niti plesna zabava, ki se je končala z ogledom risanke. Zanimivih zgodb je zagotovo na pretek. Le vprašajte jih, da vam kakšno zaupajo.

Vse utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Dostopnost