Skoči na glavno vsebino

V torek, 10. 10. 2023, so se učenci predmetne stopnje odpravili na dve ekskurziji.

Šesto- in sedmošolci so se odpravili na Gorenjsko, kjer so si najprej ogledali Čebelarski muzej Radovljica. V muzeju so si lahko ogledali razvoj čebele, predstavili so jim čebelnjake, panjske končnice, pa tudi, da so v 18. in 19. stoletju trgovali s kranjskimi čebelami, ki so potovale prav na vse konce sveta, od Avstralije, Japonske, do Južne Amerike, Kanade, po pošti, z vlakom, ladjami. Sledil je sprehod skozi Radovljico, nato pa so se odpravili proti domačiji Frana Saleškega Finžgarja, kjer so pisatelja podrobneje spoznali.

Osmo- in devetošolci pa so se odpravili v Škocjanske jame in Pivko. Najprej so si ogledali Škocjanske jame, nato so se z avtobusom odpravili na ogled parka vojaške zgodovine Pivka. Tam so si učenci lahko ogledali številne razstavne eksponate in se povzpeli v podmornico. Pri organizaciji ekskurzije so sodelovali člani Zveze policijskih veteranskih društev Sever severne Primorske.

Utrinke z ekskurzije si poglejte v Galeriji.

Dostopnost